KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14488546
nr 1448 8546
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
"Västerås Juli 1954". Signerad, akvarell, 22x29, yttermått inklusive ram: 36x43 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 14 februari 2022
kl 21:01:30
14/2 20:56:30
14/2 20:58:50
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman